Program Operacyjny Kapitał Ludzki (POKL) – Działanie 8.1.1
1) „Profesjonalny kelner – kursy kelnerskie i sommelierskie” – województwo mazowieckie
Forma zajęć: wykłady i warsztaty
i dostosowanie umiejętności i kwalifikacji zawodowych w zakresie sztuki kelnerskiej i sommelierskiej do wymogów regionalnego rynku gastronomicznego i turystycznego.
Program Operacyjny Kapitał Ludzki (POKL) – Działanie 6.1.1
2) „Aktywni po czterdziestce – program aktywizacji dla osób 45+” – województwo mazowieckie
Zakres merytoryczny: warsztaty aktywizacyjno – kompetencyjne oraz kurs do wyboru w ramach projektu:
– kurs wizażu
– asysta w starości
– abc przedsiębiorczości
Celem projektu jest poprawienie sytuacji na rynku pracy osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo po 45 roku życia, podniesienie ich kwalifikacji zawodowych poprzez warsztaty i kursy z wybranej tematyki. Projekt adresowany jest do osób z wykształceniem co najwyżej średnim, zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego. Naszym uczestnikom zapewniamy 110 godzin zajęć, oferujemy również stypendia szkoleniowe, materiały szkoleniowe, wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu oraz opiekę nad osobą zależną.
Liczba uczestników: 140 osób
Okres realizacji: 01.05.2011 – 31.10.2012
Szczegółowe informacje: www.45plus.mgsd.pl
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (ZPORR) – Działanie 2.1
3) Innowacyjne techniki pracy z ciałem” – województwo mazowieckie
Zakres merytoryczny: joga
Celem głównym projektu było podniesienie i dostosowanie umiejętności i kwalifikacji zawodowych 60 pracujących osób dorosłych – mieszkańców woj. mazowieckiego w zakresie nowych technik pracy z ciałem w oparciu o system ćwiczeń jogi – do wymogów regionalnego rynku pracy. Uczestnikami projektu byli przede wszystkim fizjoterapeuci, lekarze, nauczyciele wychowania fizycznego, jogi, wychowania przedszkolnego, instruktorzy tańca, rekreacji ruchowej, fitnessu, trenerzy sportu, pielęgniarki prowadzące szkoły rodzenia, psychoterapeuci.
Liczba uczestników: 60
Okres realizacji: 2009
Wartość projektu: 195.200 zł
Program Operacyjny Kapitał Ludzki (POKL) – Działanie 8.1.1
4) „Kursy sommelierskie dla branży gastronomiczno-hotelarskiej” – województwo pomorskie
Zakres merytoryczny: nauka o winie
Celem głównym projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług gastronomiczno-turystycznych poprzez przeprowadzenie szkoleń sommelierskich dla pracowników branży gastronomiczno-hotelarskiej w Trójmieście. Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które pracują z winem lub które mają zamiar zajmować się winem
w przyszłości. Kurs jest na poziomie elementarnym/średnim. Został zaprojektowany tak, żeby szczegółowo wprowadzić i omówić najważniejsze zagadnienia dotyczące wina w gastronomii i handlu.
Liczba uczestników: 40 osób
Okres realizacji: 01.09.2010 – 28.02.2011
Projekt zawiera pomoc publiczną i w związku z tym jest w 80% finansowany ze środków UE i budżetu państwa.
20% wartości kursu pokrywa pracodawca wysyłający na kurs uczestnika.
Szczegółowe informacje: www.sommelierski.mgsd.pl
5) „Asysta w starości odpowiedzią na wyzwania czasów” – województwo wielkopolskie
Zakres merytoryczny: pierwsza pomoc przedmedyczna
Celem projektu było przygotowanie praktyczne i teoretyczne uczestników do pełnienia roli opiekuna osób starszych w ośrodkach opieki oraz w domu klienta, a także przygotowanie opiekunów do udzielania pomocy i świadczenia usług opiekuńczych w odniesieniu do osób przewlekle chorych, samotnych i niesamodzielnych. Realizacja problemu miała również na celu kompleksowe podejście do problemu starości.
Liczba uczestników: 150
Okres realizacji: 01.08.2008 – 31.12.2009
Wartość projektu: 487.100 zł
6)„Równość poprzez komunikację – kurs języka migowego” – województwo pomorskie
Zakres merytoryczny: język migowy
Celem projektu był rozwój pracowników w regionie, którzy w swojej pracy zawodowej mają styczność ze środowiskiem osób głuchoniemych poprzez nabycie praktycznej umiejętności komunikowania się w języku migowym. Uczestnikami projektu byli przede wszystkim pracownicy instytucji użyteczności publicznej, szkół i przedszkoli oraz logopedzi.
Liczba uczestników: 60 osób
Okres realizacji: 01.04.2009 – 31.07.2010
Wartość projektu: 419.410 zł
www.komunikacja-pomorze.mgsd.pl
7)„Równość poprzez komunikację – kurs języka migowego” – województwo lubelskie
Zakres merytoryczny: język migowy
Cel projektu był analogiczny do opisanego wyżej projektu realizowanego na terenie województwa pomorskiego. W projekcie tym nie uczestniczyli logopedzi.
Liczba uczestników: 45 osób
Okres realizacji: 01.09.2009 – 30.06.2010
Wartość projektu: 222.530 zł
www.komunikacja-lubelskie.mgsd.pl
8)„Innowacyjne techniki masażu Spa & wellness” – województwo mazowieckie
Zakres merytoryczny: techniki masażu
Celem projektu było przygotowanie praktyczne i teoretyczne uczestników do pełnienia roli masażysty lub terapeuty oraz do osiągnięcia większej pewności siebie w kontekście rozwoju własnej kariery zawodowej. Uczestnicy na szkoleniu poznali następujące rodzaje masaży: masaż relaksujący pałeczkami bambusowymi, masaż energetyzujący kulkami yang-yin, masaż detoksykująco-wyszczuplający z kamieniami wacapou oraz masaż ujędrniający z polinezyjskimi miskami kokosowymi.
Liczba uczestników: 64 osób
Okres realizacji: 01.04.2009 – 28.02.2010
Wartość projektu: 428.194 zł
9)„Podwyższenie kwalifikacji – szansą na lepsze jutro” – województwo mazowieckie
Zakres merytoryczny: kursy tańca/taniec
Celem projektu było podniesienie lub nabycie nowych umiejętności zawodowych przez przede wszystkim pracowników gminnych i powiatowych ośrodków kultury, którzy na co dzień zajmują się w pracy zawodowej kulturą taneczną. Uczestnicy zostali przeszkoleni w zakresie trzech form tańca: taniec nowoczesny, tańce latynoamerykańskie i taniec towarzyski.
Liczba uczestników: 60 osób
Okres realizacji: 01.07.2009 – 31.07.2010
Wartość projektu: 550.966 zł
10)„Innowacyjne techniki masażu Spa & wellness” – województwo łódzkie
Zakres merytoryczny: techniki masażu
Celem projektu było przygotowanie praktyczne i teoretyczne uczestników do pełnienia roli masażysty lub terapeuty oraz do osiągnięcia większej pewności siebie w kontekście rozwoju własnej kariery zawodowej. Uczestnicy na szkoleniu poznali następujące rodzaje masaży: tonizująco-odżywiający masaż czekoladą, relaksujący masaż orientalny ciepłymi olejkami, egzotyczny masaż kokosowy oraz orientalny masaż stóp.
Liczba uczestników: 64 osób
Okres realizacji: 01.12.2009 – 31.10.2010
Wartość projektu: 434.974 zł
11)„Kreator wizerunku – szkolenia wizażu” – województwo mazowieckie
Zakres merytoryczny: wizaż, kreowanie wizerunku
Celem ogólnym projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników w dziedzinie kosmetologii i wizażu oraz kreowaniu wizerunku. Projekt jest skierowany przede wszystkim do pracujących w dziedzinach wizażu i kosmetologii osób dorosłych.
Liczba uczestników: 120 osób
Okres realizacji: 01.08.2010 – 31.10.2011
Szczegółowe informacje: www.wizaz.mgsd.pl
12) „Zdrowa kuchnia – zdrowe społeczeństwo” – województwo mazowieckie
Zakres merytoryczny: kurs gotowania (zdrowa i zbilansowana kuchnia)
Celem głównym projektu jest podniesienie i uzupełnienie kwalifikacji zawodowych uczestników w zakresie umiejętności kulinarnych polegających na przygotowaniu zdrowej i zbilansowanej kuchni. Celami szczegółowymi są: wykształcenie u uczestników umiejętności sporządzania potraw, posługiwania się normami obowiązującymi w zbiorowej gospodarce żywnościowej oraz tworzenia zróżnicowanego zdrowego menu dla dzieci i młodzieży, a także osiągnięcie większej pewności siebie w kontekście rozwoju własnej kariery zawodowej. Do uczestnictwa w projekcie serdecznie zapraszamy pracujące w Warszawie osoby z wykształceniem co najwyżej średnim. Pierwszeństwo w dostępie do projektu będą miały osoby powyżej 45 roku życia.
Liczba uczestników: 160 osób
Okres realizacji: 01.01.2011 – 31.03.2012
Szczegółowe informacje: www.zdrowakuchnia.mgsd.pl
13) „Równość poprzez komunikację – kursy języka migowego” – województwo mazowieckie
Forma zajęć: wykłady i warsztaty
Celem głównym projektu pt. „Równość poprzez komunikację – kursy języka migowego” jest nabycie podstawowych umiejętności posługiwania się językiem migowym oraz komunikacji z osobami niesłyszącymi. Zostanie to osiągnięte poprzez realizację profesjonalnych kursów języka migowego oraz warsztatów umiejętności „miękkich”.
Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy dorosłe osoby pracujące, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Uczestnikami projektu mogą być osoby zatrudnione na terenie woj. mazowieckiego, w szczególności nauczyciele, pracownicy użyteczności publicznej lub osoby, które w swojej profesji mają styczność z osobami niesłyszącymi.
Liczba uczestników: 120 osób
Okres realizacji: 01.08.2011 – 30.09.2012
Szczegółowe informacje: www.migowy.mgsd.pl